banner top
WM Hunting logo

Slovensko

Header image

Spravodajstvo

Premiéru na Dňoch svätého Huberta bude mať Poľovnícke pasovanie

Premiéru na Dňoch svätého Huberta bude mať Poľovnícke pasovanie

 Svätý Anton 31. augusta (TASR) - V kaštieli a priľahlom parku vo Svätom Antone sa bude konať cez blížiaci sa víkend 27. ročník celoslovenských poľovníckych slávností Dni svätého Huberta. Zúčastňujú sa na nich poľovníci zo všetkých kútov Slovenska, ale aj zahraničia.

Slávnosti sa začnú v sobotu (2.9.) predpoludním slávnostným ceremoniálom. "Novinkou bude Poľovnícke pasovanie - premiéra poľovníckeho ceremoniálu s uvedením nových poľovníckych signálov. V pásme Z poľovníckej kapsy - poľovačky z Kysúc predstavíme región Kysuce a zaujímavá bude aj Kráľovská poľovačka," priblížila Jana Slaná z múzea.

Súčasťou programu na nádvorí kaštieľa budú už tradične aj Majstrovstvá Slovenska vo vábení srnčej, diviačej a dravej zveri Halali či Majstrovstvá Slovenska vo vábení jeleňov Halali. 

V parku si budú môcť návštevníci pozrieť ukážky sokoliarstva, zasúťažiť v hádzaní flinty do žita či v súťaži 5F, zabaviť sa na divadelnom predstaví zoskupenia Paradájz Pikčr či prezrieť si ukážky streľby z replík historických poľovníckych zbraní. Sprístupnené budú aj expozície múzea, výstavy Príbehy ukryté v obrazoch a Poľovníctvo vo fotografii. Sieň úcty a slávy poľovníctva na Slovensku bude v blízkej sýpke. 

V nedeľu (3.9.) je na programe aj Svätohubertovská omša.

Keďže podujatie každoročne priláka do obce tisícky ľudí, organizátori zabezpečili pre návštevníkov pre obidva dni aj kyvadlovú dopravu. Autobusy budú premávať z Banskej Štiavnice až do Svätého Antona, harmonogram kyvadlovej dopravy si môžete pozrieť tu.

Celý program Svätohubertských slávností si môžete pozrieť tu.

banner right