banner top
WM Hunting logo

Slovensko

Header image

Spravodajstvo

Verejnosť môže stále hlasovať za Strom roka

Verejnosť môže stále hlasovať za Strom roka

Banská Bystrica 15. augusta (TASR) - Do konca septembra môže verejnosť poslať svoj hlas jednému z 12 stromov - finalistov ankety Strom roka - a podporiť tak jeho ošetrenie. Podľa aktuálneho stavu hlasovania zatiaľ vedie 350-ročný dub zo Želiezoviec. Druhý v poradí je platan z Jelky a tretie miesto patrí borovici z Hlohovca. Finalisti získali do dnešného dňa spolu vyše 7000 hlasov.

Hlasovať je možné formou hlasovacieho lístka, sms, na webovej a facebookovej stránke Nadácie Ekopolis. V októbri bude súťaž vyhodnotená a strom s najvyšším počtom hlasov získa titul Strom roka 2017. 

Víťazný strom dostane súčasne odmenu v podobe dendrologického posudku od ISA Slovensko, finančný príspevok na ošetrenie a postúpi do súťaže Európsky strom roka. Stromy, ktoré sa v ankete umiestnia na 2. a 3. mieste, rovnako získajú peňažnú odmenu, ktorá môže byť použitá na ich ošetrenie alebo úpravu okolia. Odmena je pripravená aj pre troch nominujúcich a troch hlasujúcich. Zároveň prebieha súťaž v zbere hlasov medzi školami. Prvé tri školy, ktoré vyzbierajú najviac hlasovacích lístkov, získajú výsadbový materiál. 

Novinkou tohto ročníka je fotografická súťaž TOUR de STROM. Stačí navštíviť miesto, kde rastie jeden z finalistov, odfotiť sa tak, aby bolo vidieť vás i strom a poslať túto fotografiu na adresu fotoekopolis@gmail.com, a to do 30. septembra. Oceníme tri súťažné snímky - fotografiu, ktorá získa najvyšší počet „like“ v hlasovaní na Facebooku, fotografiu sympatie, ktorú vyberie tím Nadácie Ekopolis a najvtipnejšiu fotografiu,“ informoval programový manažér Nadácie Ekopolis Milan Hronec.

Cieľom ankety, ktorej 15. ročník organizuje Nadácia Ekopolis, je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie.

Ilustračné foto zdroj: pixabay.com/danfador/CC0 Public Domain

banner right